Zboží a služby

Ucpávkové šňůry

Vznikem prvních čerpadel se stalo těsnění otáčejícího se hřídele nezbytnou součástí těchto zařízení a předmětem stálého zdokonalování. V základu se jedná o těsnící šňůru kruhového nebo čtyřhranného průřezu napuštěnou nějakou kluznou látkou (na obrázku vyvedena žlutě s šrafováním).

 

barevný obr,
ucpávkové šňůry-hlavní (1)

Sortiment ucpávkových šňůr

Ucpávková šňůra z polyakrylového nitrilu (PAN) je napuštěna různými kluznými materiály-disperzemi v kombinaci s dalšími vláknitými materiály pro zajištění optimální funkce.

Dodává se v provedeních: VT2, VG2, VT6

Ucpávková šňůra ze skleněných vláken je vyrobena pletením nekonečných vláken foukané skleněné příze. K dispozici jsou různé impregnace nebo kombinace s drátěnou výztuží Inconel v závislosti na potřebách použití.

Dodává se v provedeních: VG8L, VG8D, VG1D, VG1L

Ucpávková šňůra z Kevlar® Aramidových vláken jsou vlastně syntetická vlákna s výjimečně vysokou pevností v tahu a dobrými užitnými vlastnostmi, která vysoce efektivně snášejí mechanická zatížení. Na výběr je impregnace různými lubrikanty-disperzemi v kombinaci s dalšími vláknitými materiály dle požadavků na použití.

Dodává se v provedeních: VK4, VK4B, VC1

Ucpávková šňůra z Aramidových vláken je pletena ze syntetického vlákna s výbornou pevností v tahu a dobrými užitnými vlastnostmi. Vysoce efektivně snáší mechanická zatížení. Je plněna lubrikanty-disperzemi a jinými vláknitými materiály podle způsobu použití.

Dodává se v provedeních: VM1 / VM5, VK1L / VK1D, VK5 /VK4T

Ucpávková šňůra z PTFE je mnohovláknová příze s vysokou pevností a nízkým koeficientem tření. Vlákna jsou vakuově nasycena disperzí PTFE a chemicky stálými lubrikanty. K dispozici je i typ plnící požadavky norem FDA (VT9S)

Dodává se v provedeních: VT9D, VT9L, VT9S

Ucpávková šňůra z PTFE Grafit je vysoce pevná a chemicky odolná kompozitní příze, vyrobená z pleteniny Cross-Lock® z PTFE a grafitu. Má samomazné vlastnosti, aby se prakticky eliminovalo opotřebovávání hřídele a byla zajištěna enormně dlouhá životnost. 

Dodává se v provedeních: VP1, VP3, VT8

Ucpávková šňůra z grafitu je samomazný těsnící materiál s vysokou chemickou odolností a rozsahem teplot, vyrobený z čistých grafitových vláken. Vlákna jsou impregnována různými lubrikanty a jinými formami uhlíku v souladu s požadavky na použití.

Dodává se v provedeních: VG4, VR4, VC5 / VC51

Ucpávková šňůra z expandovaného grafitu je samomazné těsnění s vysokou chemickou odolností a rozsahem teplot, vyrobené z čistých vláken expandovaného grafitu. Je vyráběno v různých provedeních: pásky, tvarované kroužky, cívky

Dodává se v provedeních: VR1, VR2, VR31

Ucpávková šňůra z přírodního vlákna je na výběr z různých přírodních materiálů včetně bavlny, lnu nebo vlákna Ramie. Každý druh se napouští a/nebo kombinuje s jinými druhy vláken a lubrikačními materiály podle druhu použití. 

Dodává se v provedeních: VC6, VT5, VF4, VF225, VGC206

Předtvarované ucpávkové kroužky jsou zhotoveny podle konkrétních požadavků na rozměry, materiál, množství a pracovní podmínky tak, aby zjednodušily montáž a zkrátily její trvání.

Extraktory

K bezpečnému vytažení starých nebo poškozených ucpávkových šňůr slouží extraktory.
Jedná se o dlouhý ohebný nástavec zakončený spirálou ze zakalené a popuštěné oceli. 

Spirálová koncovka může být pevná nebo výměnná.

Dodávají se ve čtyřech velikostech:

  •  Pro těsnění 3,2 mm (1/8“), 5 mm (3/16“), 6,5 mm (1/4“)
  •  Pro těsnění 8 mm (5/16“), 9,5 mm (3/8“)
  •  Pro těsnění 11 mm (7/16“), 12,5 mm (1/2“), 14,5 mm (9/16“), 16 mm (5/8“)
  •  Pro těsnění 19 mm (3/4“) a více

Objednávat je možno po 1 ks nebo celou sadu.

Extraktory typu „C“ mají pevnou spirálovou koncovku, extraktory typu „R“ mají koncovku výměnnou.

Při objednávce uveďte preferovaný typ.

extractors